1 Kasım 2013 Cuma

benim bir hayalim var! (mim)

uzun upuzun bir aradan sonra bana gelen bu mimin üzerine atladım :) sevgili bir mucizem var tarafından mimlenmişim öncelikle teşekkür ediyorum ve sonrasında düşlerimi anlatmaya başlıyorum...

-benim dünyamda ulaşım sorunu yok çünkü ışınlanma var. kolumuzdaki saate basıyoruz, koordinat belirliyoruz iş yerine, kayın valideye, avm' ye falan hemencik gidiyoruz. pasaport vize işlemleri var yine, yani hop diye istediğimiz ülkeye gidemiyoruz hayal dediysek abartmayalım lütfen :)
-benim dünyamda hamur işi ve tatlı türevleri 10 kcal/adet. haliyle herkes ideal kilosunda. şu an kadınların "nasıl kilo aldım/nasıl kilo verdim" temalı bir numaralı muhabbet konusu unutulalı yıllar olmuş ...
-bu dünyada keyif veren zararlı her şey benim dünyamda çok sağlıklı ve özendirilen unsurlar...
-hastalıktan ve kazalardan ölümler bitmiş, herkes 70 yaşında elden ayaktan düşmeden, yüzü gözü kırışıp buruşmadan 70.doğum gününde vefat ediyor.
-yöneticiler kişisel hırslarından tamamen arındırılarak daha çok yardımseverlik, hoşgörü, dürüstlük, çalışkanlık, öngörü kabiliyeti, sağduyu, kamu yararını gözetme, adalet duygusu vb erdemlere göre görevlendiriliyor. dolayısıyla dünya barış dolu !
-bilmemek ayıp değil, öğrenmek ise çok kolay... yabancı dil' mi, tıp' mı, vinç operatörlüğü' mü sadece parasını ödeyip özel koltuğa oturuyoruz, kulak deldirme gibi şip şak, çipi takıp çıkarmaya bakar...
-doğum kontrol yöntemleri o kadar gelişmiş ki, sadece isteyince hamile kalıyorsun. korunmak diye bir sorun yok yani... hatta hamile kalamamak da yok... allah isteyene veriyor, istemeyene vermiyor :)
-herkesin özel bir yeteneği var; görünmezlik, zamanda yolculuk, uçabilmek, suyun altında nefes alabilmek, mükemmel bir ses, zihin okumak, hayvanlarla konuşabilmek gibi... 12 yaşında (niye mi 12 bilmiyorum) bunlardan sadece biri tercih ediliyor ancak sadece insanlığın yararına kullanılabiliyor...daha da fazla uçmak istemiyorum bunlar gayet makul ve kabul edilebilir hayaller bence ve de yeterli yani daha ne olsun diyerek, bu yazıyı okuyan ve hayallerini paylaşmak isteyen herkese gönderiyorum :)

görsel : sascalia

10 yorum:

 1. Nihan çok güldüm ben ya. Çok süper olmuş. 2. ve 4. maddelerde hemfikirmişiz.
  bence arada uçmalı :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. uçalım canım uçalım da, yumuşak iniş yapalım yere :)) saol teşekkürler :)

   Sil
 2. Değerli Anne Kaleminden,
  Okurken kendimi kaybettim:)
  Harika bir hayal...belki bir gün gerçek olur...ha?
  Ama bu dünyada zor, diğer tarafta da ölümlü olmak yok...
  Neyse yinede çok hoş...şahsen teşekkür ederim.
  Sevgilerimle♥♡♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ediyorum :))) hayal etmesi çok eğlenceli :))

   Sil
 3. Beter Böcek'i okuyorun sandım bir an..
  Hamilelik olayı hariç tabii..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beter böcekle çok iyi anlaşırız gibime geliyo :)

   Sil
 4. çok beğendim, hem de güldüm :)))

  YanıtlaSil
 5. Nihan bayıldım bu hayallere, hayallerine ortak olabilir miyim :P
  Özellikle "Allah isteyene veriyor, istemeyene vermiyor" kısmına:)
  Hepsi makul ve gerçekleşebilir istekler gibi geldi ama 5. çok ütopik olmuş bence:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. en çok 5.de tereddüt ettim zaten, haklısın fatoşcum :))))

   Sil

haydi söyle :)