14 Kasım 2012 Çarşamba

telepati

bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da, gündelik yaşamda altıncı hissi kuvvetli insanların varlığına ve telepatiye inanıyorum. ister dua etmek deyin, ister evrene mesaj göndermek, yoğun enerji göndererek bazı şeylerin hissedilebileceğini düşünüyorum ve dile getirmesem de bazen yaşıyorum. mesela yürüyen merdivenlerde önümdeki bayanı şöyle dikkatle süzsem, dönüp bakar genellikle ya da bir süredir görmediğim bir arkadaşımı arasam kaç gündür aklımdaydın der. telefonum çaldığında arayan, aklıma ilk gelen kişidir genellikle. uzun zaman birlikte olduğum insanlarla aynı anda aynı şeyi düşündüğüm de çok olmuştur. tam tersi yeni tanıştığım bir insan hakkındaki ilk düşüncem genellikle karşılıklıdır. benden hoşlanıp hoşlanmadığını anlarım çoğunlukla. bir de annelerle bebekleri arasında çok sağlam bir duygusal iletişim olduğuna ve annenin çoğu sorunu içgüdüsel olarak hissettiğine inanıyorum. acaba tüm bunlar tesadüf olabilir mi? 

şahsen bu saydıklarımdan yola çıkarak telepatik bir yapıya sahip olduğumu iddia edemem çünkü bunlar hemen herkesin sık sık yaşadığı deneyimler. peki ya ikizler arasında var olduğu ileri sürülen aynı anda aynı şeyi hissetme durumu ya da çok sevdiğimiz birinin başına kötü bir şey geldiğinde bunu hissetmek nasıl açıklanabilir? 

her şeye rağmen bu tür yetenekler geliştirilebilir mi, istihbarat amaçlı kullanılabilir mi, bilimsel dayanağı var mı, astral seyahatler mümkün müdür, rüyalar, hipnoz gibi konuları gerçek hayat yerine bilim kurgu filmleri ve kitaplarında görmeye devam etmeyi tercih ediyorum :)18 yorum:

 1. telepati yoluyla bişeyler hissetmek kim ben kim?

  Benim sınavda attığım yanıtlar bile tutmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. keşke sınavda attıklarım tutsa, pazar kpds ye giriyorum ve hiç çalışmadım, atacağım büyük ihtimalle :)

   Sil
 2. belki bu bile bir işaret. bugun kızımı ayağımda sallarken belkide 2 senedir hiç aklıma gelmeyen bir arkadaşım ve kızı geldi..'nasıl buyumustur kımbilir nasıl oldu..5 yasında falandır heralde derken, face i açtım ve kızının resmini gördğm... :) vay telapati olayı derken şimdi de bu post :)

  evet bişeyler oluyor...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nedense benim de hep çocukları uyuturken eskiler gelirdi aklıma, nasıl bir çağrışım yapıyor değil mi :) bence birini yoğun olarak düşünürsek, mutlaka hissediyordur :)

   Sil
 3. Sana kesinlikle katılıyorum. Benim oğullarım gece yatarken ,genelde aynı pozisyonlarda uyurlar mesela.Sözleşmiş gibi aynı tarafa dönüp ellerini ayaklarını aynı şekilde tutarlar. İkiz değiller, aralarında iki yaş fark var ama ben aralarında bir telepati olduğuna inanırım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ilginç, yatış pozisyonları aynı demek, ne sevimli oluyorlardır kim bilir :)

   Sil
 4. ben gerçek hayatta da tecrübe etmek isterdim. ne yazık ki filmlerle yetinmek durumdayım :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. empati diye bir kitap okudum ondan etkilendim sanırım biraz da, gerçek hayatta olsa da hep iyilerin elinde olsun bu yetenekler :)

   Sil
 5. ah! bir de hatırlamışken... kaç yaşlarındaydım hatırlamıyorum. çok samimi bir arkadaşımla telepati çalışmaları yapmıştık. sessiz bir odada, sırayla bir şeyler düşünüyorduk ve bir diğeri bunu tahmin etmeye çalışıyordu. sonlara doğru bayağı bir gelişme kaydetmiştik... derken... işe, aşka düştük, unuttuk! :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gelişme kaydettiniz demek :) beni de ablam hipnotize etmişti. o lisedeydi o zaman psikoloji dersinde görmüşler :))) epey kaptırmıştık kendimizi ama sonra korktu bi daha yapmadı :)

   Sil
 6. evet aslında gerçek te var bu sayılanlar bana göre yazdıklarınız çok güzel ve de gerçek benimde altıncı hissim çok kuvvetlidir bir ara çok kullanıyordum ama artık bıraktım insanı ayrıca yoruyor ellerinize sağlık çok güzel olmuş yazınız takibe aldım hemen bende beklerim gelirseniz çok sevinirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ediyorum, en kısa zamanda blogunuzu gezeceğim :)

   Sil
 7. Ben de kesinlikle inanıyorum ve çok da başıma geliyor Nihan bu saydıkların. Hep ne kadar temziz kalplisin ya da kalp kalbe karşıymış derler yaa.. Buna da çok inanıyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet geliyor burcu, inanırım. temiz kalpli insanlarda daha çok oluyor gerçekten...

   Sil
 8. teysem bu gibi konulara ilgin varsa kesinlikle Fringe izlemeni tavsiye ediyorum zamanın olunca ;)

  YanıtlaSil
 9. ilk bölümünü izledim, çok beğendim canım, devamı da gelecek gibi, saol teysem :)

  YanıtlaSil
 10. ben bizim telapatik güclerimiz olduguna inaniyorum kardescagizim,beşiktaş o maçları nasıl kazanirdi yoksa:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. değil mi yaa:))) kartal gol gol gol deyip, futbolcularla telepatik temasa geçiyoduk, biz kesin psişiğiz :))))

   Sil

haydi söyle :)