4 Nisan 2011 Pazartesi

merhaba blog alemi

blogger ın bu kadar uzun süre kapalı kalacağını düşünmemiştim... bir süre hareketsiz mutlak bir sessizlik içinde bekledikten sonra dayanamayıp açık kapılar aramaya başladım. dns ayarları ilk uğrak yerimdi. işyerinde dns ayarlarını değiştirme girişimim olumsuz sonuçlandı, server engeli vardı. evde ise kablonet ve kablomodem olduğu için dns ayarlarını değiştiremedim. bir süre araştırdıktan sonra ultrasurf diye bir programın varlığından haberdar oldum. evde işe yaradı ama explorer ı çok yavaşlattı. programı hemen işyerine getirip, buradaki süper hızlı jet internetten faydalanmayı düşündüm. ancak yüce server, programa izin vermediği gibi bilgisayarım çökme tehlikesine maruz kaldı, yetmiyormuş gibi bilgi işlemcilerle de papaz oldum. ultrasurf ün bir de firefox da çalışabilen bir yaması olduğunu öğrenmem o günlere denk geldi. hemen kurdum, evet evet çalıştı. evden nispeten hızlı ve sorunsuz bir şekilde bloglara girebilmeye başladım. bu durum 2 hafta kadar sürdü. son durumum ise şöyle: kumanda paneline erişim sorunsuz, blogu görüntüleme başarısız. yorumları yayınlayabiliyor ancak yapılan yorumlara cevap yazamıyorum. yeni post girebiliyorum ama resim ekleyemiyorum ve görüntüleyemiyorum... ben bu durumdan çok sıkıldım, bloglar açılsın artık... bir çok arkadaşımın güncelleme yapmaya devam ettiğini görüyorum. benim bilmediğim başka bir çözüm var mı, önerilerinizi bekliyorum...

6 yorum:

 1. Canım dns ayarlarını 4.2.2.1 ve 4.2.2.2. yap sorunsuz çalışıyor.Bende yeni geçtim.

  YanıtlaSil
 2. içler acısı halimiz :( Çok üzülüyorum bu duruma ama birbirimize de destek olmalıyız bence . Buradayız dememiz lazım artık birilerine. Susmak çare değil.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Canım bende 8.8.8.8 ve 8.8.4.4. kullanıyorum ama bugün işyerinden bloguma girdim ve açıldı!anlamadım ama bazı arkadaşlarınkine girilmiyor.Şaştım kaldım..

  YanıtlaSil
 4. Ela, Toprak ve Biz'in dediği gibi evdeki bilgisayarda dns ayarlarını 4.2.2.1 ve 4.2.2.2 olarak değiştirdim, bloglar kapandıktan 3-4 gün sonra. Tüm bloglara, kendi kumanda panelime o günden beri sorunsuz erişiyorum.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 5. tesadüfen girdim ve açıldı. ümit ediyorum temelli açılmıştır...
  yorumlarınız için teşekkür ediyorum hepinize...

  YanıtlaSil

haydi söyle :)