2 Temmuz 2010 Cuma

mevlüt

çınar ın ve eren in sünneti, annemlerin yeni evi dolayısıyla bir mevlüt yaptık... 5 kardeş ve 4 kuzen bir aradaydı. sadece bursa daki ablam ve 2 kızı eksikti yoklamada... en kısa zamanda tam kadro çıkmak istiyoruz sahalara :)
elif e önceden kalabalık olacağını, başımıza örtü koyacağımızı ve dua okunacağını anlatmıştım. kırmızı örtü örteceğim dedi. mevlüt başlayınca babannesinin kucağında sesi çıkmadan dinledi, bir süre sonra da uykuya daldı...

3 çocuğu aynı karede yakalamak çok zor, çocuk fotoğrafçılarının bir kez daha takdir ettim...
çınar, eren den 1,5 ay küçük, maviş gözlü yakışıklım sen çok tatlısın...

aslı teyze en küçük yeğenleriyle...

kızımın espri yeteneği gelişiyor... arabada giderken babası "boş ver" deyince, "baba dolu verelim, olmaz mı" diyerek hepimizi çok güldürdü :) eren ise "sinek" ve "inek" i karıştırıyor. nerede sinek görse "mööö" efekti çıkarıyor :) bir de aydede meraklısı... tırnaklarını kestiğimizde çıkan parçaları aydede ye benzeterek büyük bir sempatiyle tırnaklarına bakıyor :)

elif hariç hiç kimse halamızın dünyaya gelmeye hazırlanan meleğinin adını bilmiyor. ama elif adının "zeynep" olduğuna emin... halasını görünce "hala ne zaman çıkartıcaksın zeynep i, hala çıkartmadın mı" diye sitem ediyor... arada "bak adını zeynep koymazsan küserim" diye tehdit etmekten çekinmiyor. uyku öncesi herkese iyi geceler dilerken de zeynep i unutmuyor "sana da iyi geceler zeynep" :)))
ve işte benim prenslerim... annem behlül le beşir diye dalga geçse de iki oğlum da dünya tatlısı... bir de aslı behlül kaçar, bihter kaşar, beşir bakar, adnan şaşar gibi bir tekerleme söyledi, herkes yerlere yattı, yalnız ben diziyi takip etmediğimden sanırım olayı tam çözemedim.

11 yorum:

 1. hayırlı olsun...çok şeker kuzucuklar. fotoğrafları da ayrıca çok beğendim...
  çok çok selamlar sevgiler bizde...

  YanıtlaSil
 2. Yeni ev'de, miniklerin sünneti de hayırlı olsun.

  YanıtlaSil
 3. hayırlı olsun küçük erkeklere :)

  çok çok tatlılar maaşallah.

  senin kızda ayrı bi şeker,dillerini yerim fıstık.

  YanıtlaSil
 4. annen kopardı beni nihann:)))elifin espri yeteneğini kimden aldığı belli
  yeni ev de kuzuların sünneti de hayırlı olsun canımm..

  YanıtlaSil
 5. Allah kabul etsin mesajın sonuna doğru çok güldüm :)
  Allah sizin mutluluğunuzuda bozmasın.bu arada size çok imrendim kalabalık ve bütün aile hep beraber çok güzel zor gibi görünsede darısı başıma inşallah.

  YanıtlaSil
 6. Allah kabul etsin,Allah hayirli evlat etsin insallah... Mubarek bir ayda guzel bir sunnet yerine getirdiniz,resimlerde cok guzel cikmis, cocuklarda pek yakisikli masallah, tekrar hayirli olsun...
  Tevafuken rastladim size iyiki gelmisim...
  Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 7. maşallah ya fotoğraflara baktıkça insanın içine yaşama sevinci doluyor...

  YanıtlaSil
 8. Hayırlı olsun.Allah düğünlerini de görmeyi nasip etsin..

  YanıtlaSil
 9. Hayırlı olsun.Ne güzel kalabalık, herkes bir arada :)
  Fotolar çok güzel cıvıl cıvıl, Allah bozmasın :))

  YanıtlaSil
 10. birbirinden değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum... yoğun bir haftasonu sonrası işe geldiğimde yazıma yapılmış 10 yorumu görmek beni çok mutlu etti, iyi ki varsınız :)))

  YanıtlaSil

haydi söyle :)