4 Mart 2010 Perşembe

elif diyor ki...

böyle normal bir arabaydı, sonra normal araba olmamıştı. sonra tepesinden su akıyodu. sonra tamire götürdüler. normalini yapamadılar. sökmüşler, pirinçleri doldurmuşlar doldurmuşlar. sonra çalışmış. bu masal da burada bitmiiiş.

böyle normal yataktı, sonra şöyle olmuştu yatak. onun da tepesinden pirinç doluyodu. onu tamire götürdüler. tamirci pirinç doldurdu. portakallı pijama yapıyolardı, sonra vidalarını sıkıp, sallıyolardı. sonra tahtayı alıp yerine koymuşlar, pijamanın üstüne. bitmiişş..

eren sana kırk defa söyledim, sen gelemezsin. sen burada kal, ben gidip gelicem tamam mı? sen benimle gelme çünkü çok yaramazsın. ne dediğimi anlıyo musun? hadi onu bırakıp gidelim. artık sen gelemezsin eren. sözüme inan tamam mı? hııı sana kızıyorum bak.

baştaki iki hikaye birbirinin tekrarı gibi.. ilk hikayenin adı “araba bozulmuş”, ikincisi de “yatak bozulmuş”. sanırım yatak olduğu için ikincide pijama da var işin içinde.
eren le olan monologu beni şaşırttı epeyce. bu tarz konuşmalar hiç yapmıyoruz evde. kreşte oynadıkları bir oyun olduğunu zannediyorum çünkü erenle birlikte oyun oynarlarken yakaladım bu cümlelerini... eren i bırakıp bir yere gidip, bir şey alıp, hemen geliyor sonra bu cümleleri baştan kuruyordu. eren de ablası konuştukça uslu uslu dinliyor ve dediği gibi de onu olduğu yerde bekliyordu..

2 yorum:

  1. elifin başka masalı da buraya geldiğinde anlattığı :) çocuk çok yaramazlık yapıyomuş doktora gitmiş iyileşmiş zıplamış zıplamış vs. vs. hatırladığım bu ama sen daha iyi hatırlarsın..

    YanıtlaSil

haydi söyle :)