19 Ocak 2010 Salı

yaz aşkım

"seni tanıdığım yerde ne çiçekler vardı, ne de başı bulutlarda bir çınar" diye başlamıştı feride çiçekoğlu o güzel filmin senaryosuna... kaz dağının rüzgarları denizin iyot kokusunu dağıtırken, bir yaz akşamı tanıdım seni... beklediğimin ne olduğunu bilmiyordum, yaptığım çiçekli kolyelerimi satarken küçük standımda. geçici yaz dövmesi yapan herhangi biriydin en başta. sonra çay ısmarlama, sigara, kitap alışverişleri başladı.. bunu stand ziyaretleri izledi.. bir akşam erken gelip sana bir "peace" dövmesi yaptırmıştım. yazı, harçlığını çıkararak geçirmek isteyen iki üniversite öğrencisiydik ve ortak noktalarda buluşan küçük bir muhabbetimiz vardı. sonra bir akşam yağmur yağdı. herkes alelacele toparlanırken göz göze gelmeye çalıştım seninle. bu erken saatte eve gitmektense bir cafede biraz sohbetti niyetim. işte o akşam kalbim demir attı, senin derin sularına.

yıllar yıllar önce 1996 yazında altınolukta tanıdım seni. ankara nın bulvarları, sokakları yoruldu biz yorulmadık yürümekten. gizli bir sözleşme varmışçasına aramızda her fırsatta her boşlukta birlikteydik. soğuk kış akşamlarında yanarken evlerin ışıkları birer birer, sıcak bir ev, çay ve tv hayalleri ile büyüttük sevgimizi.

harika bir sevgiliydin çünkü seninle zaman su gibi akıp geçiyordu, çünkü sadece sevgili değil derin tartışmalar, güzel tatiller yapabileceğim bir arkadaş, sorunlarım olduğunda psikolojik destek ve bana sürekli bir şeyler anlatan, gülümseten yaşam koçumdun benim.

muhteşem bir koca oldun çünkü yapmak istediğim, hayal ettiğim her şeyde beni cesaretlendirdin, hiçbir zaman hevesimi kırmadın, çünkü dışarıda benimle vakit geçirmeyi hemen her şeye tercih ettin, çünkü sen evde yardımcı pozisyonunda değil hayatı zorlukları paylaşan pozisyondaydın hep, çünkü gözlerine baktığımda hep seven bir adamın bakışlarını gördüm.

ve süper bir baba oldun çünkü iki canavar da sen eve geldiğinde koşarak yanına gelip ellerini yıkamana bile müsaade etmiyorlar, çünkü sen yerlerde yuvarlanarak uyku saatine kadar her akşam onlarla oyun oynuyorsun, çünkü yaz kış demeden bize eziyet olsa da hep birlikte dışarı çıkmaktan keyif alıyorsun, çünkü kritik durumlarda gösterdiğin sabrınla güzel bir kriz yönetimi uyguluyorsun.

sen harika bir sevgili, muhteşem bir koca ve süper bir babasın ve biz çok şanslıyız...

6 yorum:

 1. ağlattın beni yineee..... cok fena oldum nihan cook bildigin gibi degil..ne güzel anlatiyosun

  YanıtlaSil
 2. Ne kadar güzel böyle büyük bir aşkla sevmek, değer vermek ve bu aşka iki de çocuk katmak! Mutluluğunuzun ömür boyu sürmesini diliyorum, sevgiler!

  YanıtlaSil
 3. bu öyküyü birkaç kat daha uzatsaydın keşke!
  içinde yaşadığımız bu toplumda ve bu ilişki kompozisyonunda anıt gibisiniz.
  bir deeeee, bize benziyorsunuz:)

  YanıtlaSil
 4. tülay çok teşekkür ediyorum, sevgiler bizden :)))

  zihni bey şeref verdiniz efendim :))) demek size benziyoruz, sizden de bir aşk hikayesi bekliyoruz o halde ;))))

  YanıtlaSil

haydi söyle :)